+420 777 042 911
info@3dmanufaktura.cz

Společnost Polymaker uvádí na trh nové vysokorychlostní filamenty pro 3D tisk – PolySonic™ PLA a PLA Pro

Novinky

Společnost Polymaker na cestě „Simplify Creation“ důsledně odmítá kompromisy a prosazuje kreativitu. Dnes společnost Polymaker uvedla na trh zcela novou řadu 3D tiskových filamentů určených pro vysokorychlostní 3D tisk. Tento krok má za cíl posunout odvětví vpřed zvýšením produktivity 3D tiskáren, což umožní vyšší objem dílů za hodinu, aniž by došlo ke kompromisům v oblasti tiskových vlastností nebo mechanické pevnosti vytištěného dílu.

„Nejnovější generace 3D tiskáren nastavila nové měřítko pro rychlý tisk. Chybějícím článkem jsou však stále materiály. PolySonic™ je odpovědí společnosti Polymaker na novou éru vysokorychlostního FFF tisku.“ – Dr. Xiaofan Luo – zakladatel společnosti Polymaker

POLYSONIC 3

Tři zásadní aspekty pro definici vysokorychlostního filamentu:

Vytlačování – PLA filament PolySonic™ vykazují širší vytlačovací okno ve srovnání s běžnými PLA filamenty, což přináší 30% zvýšení průtoku při stejné teplotě tisku ve srovnání s běžnými PLA filamenty. Toto zvýšení účinnosti vytlačování umožňuje uživatelům vytvářet profily s vyššími rychlostmi tisku dříve, než zaznamenají účinky nedostatečného vytlačování na vytištěný díl.

Max flow rate

Tvarování – Vědci společnosti Polymaker optimalizovali reologii materiálu PolySonic™ tak, aby mohl přecházet z tekutiny do pevného stavu s téměř nulovým smršťováním. To umožňuje vytvářet ostré rohy, jemné detaily a strmé převisy a zároveň vytlačovat při vysokých průtocích. Kromě toho výrazně zvyšuje skutečnou produktivitu tisku ve srovnání s běžným PLA a zvyšuje efektivitu výroby až o 150 %.

Forming

Mechanické vlastnosti – PolySonic™ PLA vykazuje pouze 6% pokles mechanických vlastností při tisku vysokou rychlostí ve srovnání s klasickým zkušebním vzorkem. Naproti tomu PolyLite™ PLA (běžný PLA) vykazuje při zvýšení rychlosti 24% pokles. Tento poslední faktor umožňuje PolySonic™ tisknout jak rychle, tak funkčně, což bylo dřívějším omezením vysokorychlostního 3D tisku. Uživatelé mohou zvýšit produktivitu svých strojů, aniž by to bylo na úkor pevnosti dílů nebo kvality tisku.

Mechanical properties

Dva typy filamentů pro různé potřeby

PolySonic™ PLA, revoluční vysokorychlostní filament pro 3D tisk, umožňuje pohodlně vytvářet tiskové profily o rychlosti přes 300 mm/s s vynikajícími tiskovými vlastnostmi. Jeho rychlá rychlost vytlačování, vysoká přesnost a vynikající přilnavost mezi vrstvami výrazně zvyšují rychlost 3D tisku a poskytují uživatelům nový a vzrušující zážitek! Při zrychlení efektivity tisku si zároveň zachovává své přirozené mechanické vlastnosti, takže je vhodný pro širokou škálu aplikací, včetně funkčních prototypů, umělecké tvorby a výroby konečných produktů. Zpočátku je k dispozici v 5 barvách, takže umožní vaší barevné kreativitě ožít!

CHART1
PolysonicPLA

PolySonic™ PLA Pro je PLA se zvýšenou houževnatostí a modifikátory nárazu, které zajišťují tvárnost podobnou ABS a tuhost lepší než ASA a PETG. Díky své vynikající houževnatosti a mechanickým vlastnostem je vhodný pro širokou škálu aplikací, včetně vytváření jemnějších funkčních prototypů, výroby odolnějších dílů pro konečné použití a poskytování nezbytných technických součástí pro průmyslová odvětví, jako je automobilový průmysl a spotřební zboží. Je ideální volbou pro rychlou výrobu funkčních dílů!

CHART 2
Polysonic PLA PRO

Celkově je PolySonic™ novým typem spotřebního materiálu pro tisk, který plně využívá efektivitu tiskárny, aniž by to bylo na úkor kvality 3D tištěných výrobků. Ať už jste koníčkář, inženýr nebo designér, PolySonic™ PLA přivede vaše nápady k životu rychleji a lépe než kdykoli předtím. Uvolněte rychlost inovací a připojte se k revoluci 3D tisku s PolySonic™ PLA.

Nejnovější články

Společnost GAGAT postavila 3D tiskovou farmu s 30  3D tiskárnami Raise3D

Novinky
Společnost GAGAT AM byla založena v roce 2018 v Nizozemsku a zpočátku nabízela služby v oblasti prototypování a designu. Řada 3D tiskáren společnosti GAGAT se skládá z 29 tiskáren Raise3D ... Číst dál

The FuSa Shoe – revoluce v designu a výrobě bot pomocí 3D tisku

Novinky
Uživatele, kteří znají svět aditivní výroby (AM), nepřekvapí informace o oděvech vyrobených pomocí 3D tisku. Pro ty, kteří o tom nemají povědomí, se však jedná o oblast, kde se 3D ... Číst dál

Jak společnost Advantech využívá tiskárny Raise3D pro malosériovou flexibilní výrobu přípravků?

Novinky
Advantech je celosvětově uznávaným poskytovatelem průmyslového internetu věcí (IoT) s působností ve 28 zemích a přibližně 8 900 zaměstnanci po celém světě. Rok 2023 je rokem 40. výročí založení společnosti ... Číst dál