+420 777 042 911
info@3dmanufaktura.cz

Zakázkový 3D tisk

V našem centru 3D tisku nabízíme zakázkový 3D tisk z Vašich 3D dat.

Ke každé zakázce přistupujeme se stejnou péčí, ať se jedná o kusovou výrobu, malé nebo velké série. Před tím, než Vaše díly vyrobíme, tak s Vámi s konzultujeme požadavky na kvalitu dílů,  plánované použití dílů a doporučíme vhodný materiál. V případě požadavku se ve spolupráci s Vámi zapojíme do procesu vývoje Vašeho CAD modelu a doporučíme úpravy pro zlepšení funkčnosti a kvality výtisku.

Tiskneme na profesionálních FDM desktopových 3D tiskárnách Raise3D, na kterých lze vytisknou díly o velikosti až 305 x 305 x 300 mm. Větší modely je možné rozdělit na více dílů a tisknout je postupně.

Naše tiskárny umožňují tisk ze dvou materiálů a tak je možné vytisknou dvoubarevné díly, nebo díly z kombinace více materiálů.

Komplexní geometrie tiskneme pomocí podpor z materiálu PVA, které se následně rozpustí.

Pro zakázkový 3D tisk používáme kvalitní tiskové materiály značek Raise3D PremiumTreed FilamentsPolymakerPlasty Mladeč.

Naše technologie 3D tisku

FDM

Technologie Fused Deposition Modeling (FDM) využívá pro tisk modelů tiskovou strunu, která je roztavena  v extruderu a postupně nanášena tryskou na  tiskovou podložku v jednotlivých vrstvách, dokud není hotový celý model. V závislosti na geometrii modelu je někdy nutné použít podpůrné struktury, která se později buď rozpustí anebo se musí mechanicky odstranit.

SLA

Stereolitografie je založena na využití fotocitlivých pryskyřic, které jsou vrstvu po vrstvě osvětlovány UV panelem s vysokým rozlišením, který umožňuje dosáhnout velké úrovně detailů. Tento druh tisku se hodí pro modely s požadavkem na vysoký detail. Na trhu je v nabídce široká škála pryskyřic od základních, přes transparentní a flexibilní až po pryskyřice, které je možné sterilizovat a využít pro chirurgické pomůcky.

Materiály v FDM

Technologie 3D tisku umožňuje použít širokou škálu materiálů – vedle plastů se tisknou také kovy.

Uvádíme zde pouze malý výběr z naší nabídky. V případě, že hledáte vhodný materiál pro svůj projekt, tak nás neváhejte kontaktovat a společně na základě Vaši požadavků vybereme vhodný materiál. Díky technologie dvou materiálového tisku je možné materiály kombinovat a spojovat.

PLA 

PLA (kyselina polymléčná) z rostlinné biomasy jako například kukuřice, brambory nebo tabák, který je biologicky odbouratelný a vhodný pro styk s potravinami. Jedná se o ideální materiál na designové modely, prototypy a testovací výlisky. Nevýhodou je menší odolnost vůči vysokým teplotám a chemikáliím.

PETG

Jedná se o běžně známý materiál PET (polyethylentereftalát) používaný například na nápojové obaly, který je modifikovaný glykolem. Hodí se pro různé oblasti nasazení, je odolný chemikáliím, UV záření a proto je možné ho použít i v exteriéru.

ABS

Jde o jeden z v současnosti nejvíce používaný  průmyslových  materiálů. ABS (Acrylnitril-Butadien-Styrol) nabízí  odolnost v širokém rozsahu teplot (-20 °C – 80 °C) a vyšší pružnost ve srovnání s PETG. Povrch výtisků je možno vyhladit acetonem.

ASA

ASA (Acrylester-Styrol-Acrylnitrl) je termoplast používaný zejména pro konstrukční výtisky díky vysoké  tuhosti a mechanické  i teplotní odolnosti. Při vystavení povětrnostním vlivům si zachovává dlouhou dobu fyzikální vlastnosti.

TPU

TPU (termoplatický elastomer) patří do skupiny termoplastických elastomerů a je známý jako materiál pro flexibilní 3D tisk. Vyznačuje se vysokou flexibilitou a  pružností.

Jak postupovat při poptávce zakázkového 3D tisku?

  1. Pro poptávku 3D tisku využijte  kontaktní formulář nebo zašlete poptávku na email info@3dmanufaktura.cz.
  2. Přiložte 3D model a informaci o využití vytištěného dílu.
  3. Zakázky realizujeme do 1-2 týdnů v závislosti na délce tiskové fronty a dostupnosti materiálu.

Potřebujete vytisknout model z Vašich 3D dat? Zašlete nám Váš 3D model a my Vám pošleme cenovou nabídku. Tiskneme do 1-2 týdnů.

Kontaktujte nás